Fabryka diet

…nie tylko odchudzamy ale i pomagamy zachować wagę! diety, suplementacja, odżywianie, herbalife
Blog

Potrzebna edukacja…

AdministratorMonika Rola
Specjalista dietetyk

Jako że minął właśnie weekend majowy, który spędziłam m.in. na obserwacji poczynań żywieniowych Polaków, chciałam na świeżo podzielić sie moimi spostrzeżeniami w owy czas poczynionymi.

Społeczeństwo, śmiem twierdzić, że ogólnoświatowe, nie tylko polskie, potrzebuje intensywnej edukacji dotyczącej odżywiania!!! I wynika to  nie tylko z tego, że grozi nam epidemia otyłości. Również dlatego, że nasz sposób odżywiania i co gorsza sposób odżywiania naszych dzieci predysponuje do wszelkiego rodzaju chorób cywilizacyjnych.

Z badań wynika, iż główną rolę wśród czynników zwiększających ryzyko wystąpienia raka odgrywa indywidualny tryb życia w tym 30% zależy od nieodpowiedniego odżywiania, a około 1/3 form raka wykazuje bezpośredni związek z rodzajem diety!

Tymczasem społeczeństwo polskie okupuje wszelkiego rodzaju fast foody „pasąc” swoje pociechy frytkami nasączonymi tłuszczami trans, dając pizzę jako rewelacyjne źródło energii i popijac to wszystko wysokocukrową colą czy innym napojem gazowanym.
I niestety ze smutkiem muszę stwierdzić, że nic nie dają towarzyskie rozmowy przy stole, pogadanki dla rodziców i warsztaty zdrowego odżywiania, bo mało kto powiąże klinicznie stwierdzony nowotwór w wieku 30 lat z tym co jadł mając lat 12.

Podobnie rzecz się ma ze stosowaniem głównie przez Panie, choć nie tylko,  komercyjnych diet, a często monodiet, które dają – być może – szybkie efekty odchudzające (niestety nie odtłuszczające, bo tłuszcz pozostaje bez zmian), jednak są również prowokatorem dla wielu chorób i dolegliwości zdrowotnych, którą mogą pojawić się w ich konsekwencji.

Smutne jest to, że wszystkim nam łatwiej jest trwać w „błogiej” nieświadomości niż zmieniać nawyki żywieniowe po to, by utrzymać zdrowie, młodosć, siłę i witalność na długie lata.
Czego każdemu życzę.

Specjalista dietetyk
Monika Rola
Archiwum

Jako że minął właśnie weekend majowy, który spędziłam m.in. na obserwacji poczynań żywieniowych Polaków, chciałam na świeżo podzielić sie moimi spostrzeżeniami w owy czas poczynionymi. Społeczeństwo, śmiem twierdzić, że ogólnoświatowe, nie tylko polskie, potrzebuje intensywnej edukacji dotyczącej odżywiania!!! I wynika to  nie tylko z tego, że grozi nam epidemia otyłości. Również dlatego, że nasz sposób [...]

czytaj dalej »

Oferta specjalna